Antec Connect 120 ARGB Reverse ARGB weiss 3-Pack
Brand: Antec
Price: €30,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: c331499d-3521-4aa5-abc8-9d6649a7b83f
Description
Lüfterlagerung: Hydraulik Lager
Drehzahlregelung: ja
MTBF: 30.000 h
Daisy Chain: ja
Anschlüsse: 4-pin PWM, 3-pin RGB
LED-Farbe: RGB
Blätterfarbe: weiß
Rahmenfarbe: weiß
Laufrichtung: reverse
Stückzahl: 3 Stück
Drehzahl: 1.500 U/min
max. Geräuschentwicklung: 27,2 dB
Volumenstrom: 73,4 m³/h
Luftdurchsatz: 43,2 CFM
Statischer Druck: 1,29 mm/H2O
Abmessungen (BxHxT): 120 x 120 x 25 mm
Breite: 120 mm
Höhe: 120 mm
Tiefe: 25 mm
Nennspannung: 12 V
Nennstrom: 0,12 A
Specifications
| Produkttypen | Gehäuselüfter, 120mm Lüfter |
|---|---|
| Lüfterlagerung | Hydraulik Lager |
| Drehzahlregelung | ja |
| MTBF | 30.000 h |
| Daisy Chain | ja |
| Anschlüsse | 4-pin PWM, 3-pin RGB |
| LED-Farbe | RGB |
| Blätterfarbe | weiß |
| Rahmenfarbe | weiß |
| Laufrichtung | reverse |
| Stückzahl | 3 Stück |
| Drehzahl | 1.500 U/min |
| max. Geräuschentwicklung | 27,2 dB |
| Volumenstrom | 73,4 m³/h |
| Luftdurchsatz | 43,2 CFM |
| Statischer Druck | 1,29 mm/H2O |
| Abmessungen (BxHxT) | 120 x 120 x 25 mm |
| Breite | 120 mm |
| Höhe | 120 mm |
| Tiefe | 25 mm |
| Nennspannung | 12 V |
| Nennstrom | 0,12 A |
Reviews
Perfect!
Got it super fast! Very happy
Fantastic, ordering more!
Can't find any faults
Worth it
Absolutely brilliant 👍
Spot on mate, spot on
Can't find any faults
Fantastic product, really impressed
Very pleased with this
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.