ASRock EPYC3451D4U-2L2T2O8R
Brand: ASRock
Price: €2.132,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: c6004322-e786-4e91-8cce-72313b391473
Description
CPU Socket: Socket SP4
Supports Multi-Core Processors: 16-Core
CPU Support to: 100 Watt
Memory Slot: 4
RAM Types: DDR4, ECC
Memory Clock Speed: 2,667 MHz
Specification: PC4-21336
Maximum Memory Expansion: 128 GB
Onboard Graphics: yes
Graphics Chipset: Aspeed AST2500
Storage Connectors: 1 x M.2, 8 x S-ATA3 600
SATA Speed: 6 Gbit/s
Network Ports: 2 x SFP+, 4 x RJ45 (LAN-Ports), 1 x RJ45 (IPMI)
Video Connector: 1 x VGA
Back Panel I/O Ports: 2 x USB3.2 Gen1, 1 x COM/Ser
Power Connectors: 1 x 4-pin ATX 12V, 1 x 24-pin ATX, 2 x 8-pin ATX 12V
Internal I/O Connectors: 1 x TPM, 1 x SPGIO, 1 x IPMB, 2 x USB3.2 Gen1
USB Ports: 4 x USB3.2 Gen1
Form Factor: Micro ATX
Dimensions (HxW): 244 x 244 mm
Chipset Cooling: Passive
LAN Chipsets: Intel X710-AT2, Intel I210
LAN Standards: 2 x 10G Base-T, 2x 1000 MBit/s
Number of PCI-X x 16 Slots: 2
BIOS: 128Mb UEFI BIOS
Colour: Green
Included in Delivery: Support CD, I/O Panel
Specifications
| Product Types | integrated CPU Motherboard, Server Mainboard |
|---|---|
| CPU Socket | Socket SP4 |
| Supports Multi-Core Processors | 16-Core |
| CPU Support to | 100 Watt |
| Memory Slot | 4 |
| RAM Types | DDR4, ECC |
| Memory Clock Speed | 2,667 MHz |
| Specification | PC4-21336 |
| Maximum Memory Expansion | 128 GB |
| Onboard Graphics | yes |
| Graphics Chipset | Aspeed AST2500 |
| Storage Connectors | 1 x M.2, 8 x S-ATA3 600 |
| SATA Speed | 6 Gbit/s |
| Network Ports | 2 x SFP+, 4 x RJ45 (LAN-Ports), 1 x RJ45 (IPMI) |
| Video Connector | 1 x VGA |
| Back Panel I/O Ports | 2 x USB3.2 Gen1, 1 x COM/Ser |
| Power Connectors | 1 x 4-pin ATX 12V, 1 x 24-pin ATX, 2 x 8-pin ATX 12V |
| Internal I/O Connectors | 1 x TPM, 1 x SPGIO, 1 x IPMB, 2 x USB3.2 Gen1 |
| USB Ports | 4 x USB3.2 Gen1 |
| Form Factor | Micro ATX |
| Dimensions (HxW) | 244 x 244 mm |
| Chipset Cooling | Passive |
| LAN Chipsets | Intel X710-AT2, Intel I210 |
| LAN Standards | 2 x 10G Base-T, 2x 1000 MBit/s |
| Number of PCI-X x 16 Slots | 2 |
| BIOS | 128Mb UEFI BIOS |
| Colour | Green |
| Included in Delivery | Support CD, I/O Panel |
Reviews
Better than expected tbh
Seriously good value
Really impressed, no complaints
Absolutely worth it
Came super fast and works great
Works like a charm ✨
Solid product, arrived quickly
Amazing value!
Better than expected tbh
Really impressed, no complaints
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.