ASRock Pro 360 ARGB Black
Brand: ASRock
Price: €66,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 57536d4c-8550-4dfb-8252-8b7a58187138
Description
Series: ASRock Pro
Colour: Black
Backlight Colour: rgb
Volume Flow: 106.358 m³/h
Platforms: AMD, Intel
Compatible Sockets: socket 1851, socket 1700, socket AM5, socket AM4
Radiator Size: 360 mm
Fan Size: 120
Fan (pre-installed): 3
Fan (maximum): 6
Material: Acrylic
Contact Surface: Copper
Heat Sink Dimensions: 71.3 x 84.1 x 53.9 mm
min. Pumpgeschwindigkeit: 1,200 rpm
max. Pumpgeschwindigkeit: 3,200 rpm
Power Connection: 4-Pin-PWM
Nominal Voltage: 12 V
Fan Dimensions: 120 x 120 x 25 mm
Fan Bearing: Rifle Bearing
Max. Fan Revolution: 2,100 rpm
Volumenstrom: 62.6 CFM
Max. Noise Emission: 31 dB
Noise Emission: 31 dB
Fan Control: yes
Automatic Fan Speed Control: PWM
Statischer Druck: 1.77
Cable Length: 450 mm
Specifications
| Product Types | CPU Cooler, AiO Water Cooler |
|---|---|
| Series | ASRock Pro |
| Colour | Black |
| Backlight Colour | rgb |
| Volume Flow | 106.358 m³/h |
| Platforms | AMD, Intel |
| Compatible Sockets | socket 1851, socket 1700, socket AM5, socket AM4 |
| Radiator Size | 360 mm |
| Fan Size | 120 |
| Fan (pre-installed) | 3 |
| Fan (maximum) | 6 |
| Material | Acrylic |
| Contact Surface | Copper |
| Heat Sink Dimensions | 71.3 x 84.1 x 53.9 mm |
| min. Pumpgeschwindigkeit | 1,200 rpm |
| max. Pumpgeschwindigkeit | 3,200 rpm |
| Power Connection | 4-Pin-PWM |
| Nominal Voltage | 12 V |
| Fan Dimensions | 120 x 120 x 25 mm |
| Fan Bearing | Rifle Bearing |
| Max. Fan Revolution | 2,100 rpm |
| Volumenstrom | 62.6 CFM |
| Max. Noise Emission | 31 dB |
| Noise Emission | 31 dB |
| Fan Control | yes |
| Automatic Fan Speed Control | PWM |
| Statischer Druck | 1.77 |
| Cable Length | 450 mm |
Reviews
Top stuff!
Perfect! Exactly what I needed
Does exactly what it should
Amazing quality for the price!
Top quality stuff, will order again
No issues whatsoever
Speedy delivery, impeccable condition
Fantastic, ordering more!
Best thing I've bought in a while
Top stuff!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.