be quiet! Light Wings LX 120mm PWM high-speed 3-Pack weiss
Brand: be
Price: €35,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 8a25416a-bf86-4126-925a-11031f0e21a0
Description
Serie: be quiet! Light Wings
Lüfterlagerung: Rifle Bearing
Drehzahlregelung: ja
MTBF: 60.000 h
Daisy Chain: ja
Anschluss: 4-pin PWM
LED-Farbe: RGB
Blätterfarbe: weiß
Rahmenfarbe: weiß
Laufrichtung: regular
Stückzahl: 3 Stück
Drehzahl: 2.100 U/min
max. Geräuschentwicklung: 30,9 dB
Volumenstrom: 105,1 m³/h
Luftdurchsatz: 61,8 CFM
Statischer Druck: 2,51 mm/H2O
Abmessungen (BxHxT): 120 x 120 x 25 mm
Breite: 120 mm
Höhe: 120 mm
Tiefe: 25 mm
Leistungsaufnahme: 5,4 Watt
Nennspannung: 12 V
Nennstrom: 0,15 A
Specifications
| Produkttypen | Gehäuselüfter, 120mm Lüfter |
|---|---|
| Serie | be quiet! Light Wings |
| Lüfterlagerung | Rifle Bearing |
| Drehzahlregelung | ja |
| MTBF | 60.000 h |
| Daisy Chain | ja |
| Anschluss | 4-pin PWM |
| LED-Farbe | RGB |
| Blätterfarbe | weiß |
| Rahmenfarbe | weiß |
| Laufrichtung | regular |
| Stückzahl | 3 Stück |
| Drehzahl | 2.100 U/min |
| max. Geräuschentwicklung | 30,9 dB |
| Volumenstrom | 105,1 m³/h |
| Luftdurchsatz | 61,8 CFM |
| Statischer Druck | 2,51 mm/H2O |
| Abmessungen (BxHxT) | 120 x 120 x 25 mm |
| Breite | 120 mm |
| Höhe | 120 mm |
| Tiefe | 25 mm |
| Leistungsaufnahme | 5,4 Watt |
| Nennspannung | 12 V |
| Nennstrom | 0,15 A |
Reviews
Worth the investment for sure
Definitely worth the money
Such good value... impressed
Amazing value!
Top stuff!
Love this! 😄
Amazing 👌
Solid product, arrived quickly
Really happy with the purchase. Shipping was quick too.
Legit so good
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.