Jonsbo T6 Black
Brand: Jonsbo
Price: €134,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 7bfa1164-e9ad-45e7-8480-340f345468d7
Description
Disk Tray 2.5: 2
Features: Side window, Dust Filter
Motherboard: mini ITX
Front Connections: USB-C, USB 3.0, HD-Audio
Slots: 2
Power Supply Position: bottom
Materials: Aluminium, Steel
max. CPU Fan Height: 159 mm
Max. Graphics Card Length: 215 mm
Colour: Black
Height: 332 mm
Width: 185 mm
Depth: 223 mm
Weight: 3.5 kg
Specifications
| Product Types | Mini Tower, Mini ITX Enclosure |
|---|---|
| Disk Tray 2.5 | 2 |
| Features | Side window, Dust Filter |
| Motherboard | mini ITX |
| Front Connections | USB-C, USB 3.0, HD-Audio |
| Slots | 2 |
| Power Supply Position | bottom |
| Materials | Aluminium, Steel |
| max. CPU Fan Height | 159 mm |
| Max. Graphics Card Length | 215 mm |
| Colour | Black |
| Height | 332 mm |
| Width | 185 mm |
| Depth | 223 mm |
| Weight | 3.5 kg |
Reviews
Amazing service and product 👍
Does exactly what it should
Quality is excellent. Worth every penny
Top stuff!
Best thing I've bought in a while
Highly recommend!
Perfect.
10 out of 10
Wow! Amazing value
Does exactly what it should
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.