Modecom Breeze ARGB Flow weiß
Brand: Modecom
Price: €53,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 2b3717fd-9359-4a21-b5ea-aa3c5f12ed5f
Description
Laufwerkeinschübe 3.5" int.: 1
Laufwerkseinschub 2.5" int.: 1
Ausstattung: mit Beleuchtung, mit LED-Steuerung, mit Seitenfenster, mit Staubfilter
Lüfter (enthalten): 4
Lüfter (maximal): 8
Lüftergröße (mm): 4 x 140
LED-Lüfter: 4
Mainboards: ATX, micro ATX, mini ITX
Frontanschlüsse: USB-C, USB 3.0, HD-Audio
Erweiterungsplätze: 7
Materialien: Stahl, Hartglas
max. CPU Lüfterhöhe: 175 mm
max. Grafikkartenlänge: 360 mm
für Wasserkühlung: ja
Beleuchtungsart: Innenraumbeleuchtung
LED-Farbe: RGB
ARGB: ja
Farbe: weiß
Höhe: 456 mm
Breite: 230 mm
Tiefe: 418 mm
Specifications
| Produkttyp | Midi Tower |
|---|---|
| Laufwerkeinschübe 3.5" int. | 1 |
| Laufwerkseinschub 2.5" int. | 1 |
| Ausstattung | mit Beleuchtung, mit LED-Steuerung, mit Seitenfenster, mit Staubfilter |
| Lüfter (enthalten) | 4 |
| Lüfter (maximal) | 8 |
| Lüftergröße (mm) | 4 x 140 |
| LED-Lüfter | 4 |
| Mainboards | ATX, micro ATX, mini ITX |
| Frontanschlüsse | USB-C, USB 3.0, HD-Audio |
| Erweiterungsplätze | 7 |
| Materialien | Stahl, Hartglas |
| max. CPU Lüfterhöhe | 175 mm |
| max. Grafikkartenlänge | 360 mm |
| für Wasserkühlung | ja |
| Beleuchtungsart | Innenraumbeleuchtung |
| LED-Farbe | RGB |
| ARGB | ja |
| Farbe | weiß |
| Höhe | 456 mm |
| Breite | 230 mm |
| Tiefe | 418 mm |
Reviews
Love this! 😄
Thanks for getting it here so quick
Does the job perfectly... will be ordering more
Fast delivery, product is solid
Definitely worth the money
Quality is really good... can't complain about anything really.
Absolutely worth it
Love this! 😄
Best thing I've bought in a while
Amazing value!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.