PNY nVidia T600
Brand: PNY
Price: €269,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: f76ca805-dc8f-4797-9ec2-142d17c13e7d
Description
Series: NVIDIA T600
Colour: Black
Chipset Manufacturer: NVIDIA
Memory Size: 4 GB
Memory Type: GDDR6
Memory Interface: 128 Bit
Memory Bandwidth: 160 GB/s
Slot: PCIe
PCIe Version: 3.0
PCIe Lanes: x16
Low profile: yes
Interfaces: 4x Display Port
DisplayPort Version: DisplayPort 1.4
Max. Resolution: 7680 x 4320 pixel
Maximum Number of Monitors: 4
Cooling System: Active
Number of Fans: 1
Fan Colour: Black
For: 4K, VR
DirectX support: 12
OpenGL Support: 4.5
Shader Model: 5.1
Included in Delivery: Graphics Card, Low Profile Bracket, Quick Installation Guide
Specifications
| Product Type | Workstation Graphics Card |
|---|---|
| Series | NVIDIA T600 |
| Colour | Black |
| Chipset Manufacturer | NVIDIA |
| Memory Size | 4 GB |
| Memory Type | GDDR6 |
| Memory Interface | 128 Bit |
| Memory Bandwidth | 160 GB/s |
| Slot | PCIe |
| PCIe Version | 3.0 |
| PCIe Lanes | x16 |
| Low profile | yes |
| Interfaces | 4x Display Port |
| DisplayPort Version | DisplayPort 1.4 |
| Max. Resolution | 7680 x 4320 pixel |
| Maximum Number of Monitors | 4 |
| Cooling System | Active |
| Number of Fans | 1 |
| Fan Colour | Black |
| For | 4K, VR |
| DirectX support | 12 |
| OpenGL Support | 4.5 |
| Shader Model | 5.1 |
| Included in Delivery | Graphics Card, Low Profile Bracket, Quick Installation Guide |
Reviews
Can't find any faults
Quality is top tier
10/10 would buy again
Fast delivery, excellent item
Does the job
Exactly what I needed. Very happy with this.
Spot on mate, spot on
cant fault it tbh
Top stuff!
Works like a charm ✨
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.