Xilence LiQuRizer LQ360PRO.ARGB
Brand: Xilence
Price: €59,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 261ee2a4-8592-4bc2-957b-45166fcee027
Description
Series: Xilence LiQuRizer
Colour: Black
Backlight Colour: rgb
Volume Flow: 131.554 m³/h
Platforms: AMD, Intel
Compatible Sockets: socket 1700, socket 1200, socket 1156, socket 1155, socket 1151, socket 1150, socket 2066, socket 2011, socket AM5, socket AM4
TDP: 350 Watt
Radiator Size: 360 mm
Fan Size: 120
Fan (pre-installed): 3
Fan (maximum): 6
Contact Surface: Copper
Heat Sink Dimensions: 72 x 72 x 54 mm
Noise Level: 25 dB
max. Pumpgeschwindigkeit: 2,100 rpm
Fan Dimensions: 120 x 120 x 25 mm
Min. Fan Speed: 500
Max. Fan Revolution: 1,800 rpm
Volumenstrom: 77.43 CFM
Min. Noise Emission: 18
Max. Noise Emission: 32 dB
Noise Emission: 32 dB
Fan Control: yes
Automatic Fan Speed Control: PWM
Statischer Druck: 2.31
Cable Length: 400 mm
Specifications
| Product Types | AiO Water Cooler, CPU Cooler |
|---|---|
| Series | Xilence LiQuRizer |
| Colour | Black |
| Backlight Colour | rgb |
| Volume Flow | 131.554 m³/h |
| Platforms | AMD, Intel |
| Compatible Sockets | socket 1700, socket 1200, socket 1156, socket 1155, socket 1151, socket 1150, socket 2066, socket 2011, socket AM5, socket AM4 |
| TDP | 350 Watt |
| Radiator Size | 360 mm |
| Fan Size | 120 |
| Fan (pre-installed) | 3 |
| Fan (maximum) | 6 |
| Contact Surface | Copper |
| Heat Sink Dimensions | 72 x 72 x 54 mm |
| Noise Level | 25 dB |
| max. Pumpgeschwindigkeit | 2,100 rpm |
| Fan Dimensions | 120 x 120 x 25 mm |
| Min. Fan Speed | 500 |
| Max. Fan Revolution | 1,800 rpm |
| Volumenstrom | 77.43 CFM |
| Min. Noise Emission | 18 |
| Max. Noise Emission | 32 dB |
| Noise Emission | 32 dB |
| Fan Control | yes |
| Automatic Fan Speed Control | PWM |
| Statischer Druck | 2.31 |
| Cable Length | 400 mm |
Reviews
Definitely worth the money
Worth the investment for sure
Top stuff!
Really good value for the price
Packaged so carefully, arrived perfect
Couldn't fault it
Can't fault anything about this
Can't find any faults
Great value for money. Will definitely be buying again.
Worth the investment for sure
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.