XPG Lancer Blade RGB 16GB Kit DDR5-5600 CL46 AX5U5600C468G-DTLABRWH
Brand: XPG
Price: €233,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 099e98fe-55ca-4ef3-af37-61b8289a0d71
Description
Serie: XPG Lancer Blade RGB
Farbe: weiß
Beleuchtung: RGB
Speicherkapazität: 16 GB
Speicher-Kit: 2 x 8 GB
Bustakt: 5.600 MT/s
Spezifikation: PC5-44.800
Latenzzeit: CL 46-45-45
CAS Latenz: CL 46
Spannung: 1,4 V
Features: XMP, EXPO
Verpackung: Dual-Kit
Bauform: DIMM
Formfaktor: 288-PIN
Ausstattung: mit LED Beleuchtung, mit Heatspreader
RAM-Betriebsart: Dual-Channel
Breite: 133,35 mm
Höhe: 40 mm
Specifications
| Produkttyp | DDR5-RAM |
|---|---|
| Serie | XPG Lancer Blade RGB |
| Farbe | weiß |
| Beleuchtung | RGB |
| Speicherkapazität | 16 GB |
| Speicher-Kit | 2 x 8 GB |
| Bustakt | 5.600 MT/s |
| Spezifikation | PC5-44.800 |
| Latenzzeit | CL 46-45-45 |
| CAS Latenz | CL 46 |
| Spannung | 1,4 V |
| Features | XMP, EXPO |
| Verpackung | Dual-Kit |
| Bauform | DIMM |
| Formfaktor | 288-PIN |
| Ausstattung | mit LED Beleuchtung, mit Heatspreader |
| RAM-Betriebsart | Dual-Channel |
| Breite | 133,35 mm |
| Höhe | 40 mm |
Reviews
Does exactly what it should
cant fault it tbh
Got exactly what I needed, very pleased
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Can't fault anything about this
Five stars
Just as advertised, very reliable
Solid product, arrived quickly
Absolutely brilliant!
Absolutely brilliant!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.